Lisanne heeft de opleiding Communicatiesystemen, richting Management & Advies, gevolgd aan de Hogeschool van Utrecht.

Efficiënt gebruik van kennissystemen
De werkzaamheden van Lisanne liggen op het vlak van informatieanalyses die uiteindelijk moeten leiden tot een meer efficiënt gebruik van kennissystemen. Daarnaast werkt ze in diverse projecten op het gebied van informatie architectuur en informatieprocessen en de visualisaties hiervan. Het coachen van gebruikers gedurende de implementatie van informatiesystemen, lesgeven en workshops begeleiden maken ook onderdeel uit van haar werk.
Informatie architectuur voor het World Wide Web
Designing Large-Scale Web Sites 2nd Edition, L. Rosenfeld, 2002, O'Reilly Media, Inc.
Wat is informatie architectuur? Het boek spreekt de situatie aan van twijfel en onwetendheid rond het werkveld. Het bevat alles wat ik als informatie architect nodig heb om houvast te krijgen; van methodes tot ‘elevator pitch’. Een boek met duidelijke beschrijvingen, geschikt als naslagwerk en houvast voor de beginnende informatie architect.Grootmeesters in management
H.G. Starren, 1999, Ooievaar
Dit boek geeft een hoop inzichten. Zoals het ontstaan van managementprincipes die in iedere organisatie nog voorkomen. Dit inzicht geeft houvast, begrip en duidelijkheid over een organisatie. Het boek besteedt ook aandacht aan zowel de denker als de denkbeelden zelf en de onderlinge samenhang. En het eindigt met een uitdagende vergelijking tussen apen en organisatieadviseurs.Designing Web Usability
The Practice of Simplicity, J. Nielsen, 1999, New Riders Publishing
Mijn eerste kennismaking met ‘Web Usability’. Bij het bekijken van websites en andere informatiesystemen had ik altijd al ideeën voor verbetering. Iets dat van nature bij mij opkwam bleek verwoord te staan in dit boek. Het is de titel die duidelijk maakt dat dit boek ook nu nog relevant is, want hoe “usable” zijn de websites van nu? In deze tijd van technologie realiseren we ons dat het de eenvoud is waar we op vallen, zoals Nielsen zegt: “Simple things, should be simple to do”.
